Ścieżka sensoryczna dla przedszkolaków i uczniów

Fundacja „Dolina Inspiracji” zorganizowała warsztaty sensoryczne dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów kl. I – IV. Dla uczestników przygotowano liczne zabawy związane ze ścieżką sensoryczną. Dzieci m. in. poznawały przygotowane materiały za pomocą wzroku, dotyku, następnie chodząc po ścieżce z zasłoniętymi oczami, odgadywały materiał, z którego dany element ścieżki został wykonany. Do przygotowania zajęć użyto m. in. szyszek, kory, mchu, kamieni, kaszy, fasoli, waty patyków, sznurków itp. Po skończonej nauce i zabawie uczestnicy warsztatów otrzymali drobny poczęstunek. Warsztaty ścieżki sensorycznej odbyły się w ramach projektu pn.: „Stwórzmy nasze miejsce spotkań – etap II, kreatywne warsztaty i miejsce zabaw dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów”, który jest finansowany przez Powiat Wałbrzyski z budżetu partycypacyjnego 2017, na terenie gminy Mieroszów.

***

***

***

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *