Dzień Ziemi – święto naszej planety!

Maluszki, by poznać i lepiej zrozumieć zagadnienia związane z ochroną przyrody, uczestniczyły w zajęciach poświęconych ekologii. Tygryski poznały Michałka – bohatera wiersza, który uczył dzieci segregacji odpadów. Następnie Maluszki przeniosły się nad rzekę nieopodal lasu, niestety bardzo zabrudzoną, pełną różnorodnych odpadów pozostawionych przez ludzi. Dzieci z ogromną ochotą przystąpiły do segregowania śmieci wg rad Michałka. Maluszki obejrzały również przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. I i II, poświecone zagadnieniom ekologii pt. „Królewna Śmieszka i ekoludki”.

Pod koniec dnia, Tygryski posprzątały teren wokół szkoły oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Pracy było mnóstwo, nauki również, ale jak zawsze nie zabrakło w tym wszystkim uśmiechu i dobrej zabawy.

***

***

***

***

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *