Fascynujący świat pszczół

15 maja 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pana, który opiekuje się pszczołami,  z pasieki  „Boża Iskierka”. Autorem projektu jest Mistrz Pszczelarstwa, p. Aleksander Rębacz. W zamian za troskliwą opiekę pszczoły uchylają mu rąbka tajemnicy ze swojego wewnętrznego, ale jakże fascynującego, lecz niestety zanikającego świata. Zajęcia miały charakter edukacyjny i były dostosowane do wieku dzieci. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pracownicy pasieki przybliżyli słuchaczom świat tych niesamowitych owadów. Podczas zajęć przedszkolaki i uczniowie poznali zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu, degustowali miód oraz pyłek kwiatowy zwany pyłkiem życia, oglądali żywe pszczoły w szklanym ulu, mogli dotknąć plastra pszczelego. Na zakończenie zajęć otrzymali słoiczek miodu, pałeczkę do miodu, świeczkę i dyplom.

***

***

***

***

***

***

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *