Finał akcji „Rodacy – Bohaterom”

W roku 2018 żyje jeszcze na Kresach Wschodnich stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani po całych Kresach, porozdzielani wieloma granicami. Żyjący w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji ekonomicznej. Ciągle są dla nas wszystkich wzorem bezprzykładnego męstwa, heroicznego poświęcenia oraz najgorętszej miłości Ojczyzny.

W tym roku po raz drugi nasza placówka dołączyła do akcji „Rodacy – Bohaterom” organizowanej przez Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia. Żywność zbierana była dla polskich Kombatantów mieszkających na Kresach. W tę szczytną akcję włączyła się nie tylko społeczność ZSzP w Sokołowsku, ale również mieszkańcy całej gminy oraz osoby z Boguszowa – Gorc. Udało się zebrać o 30kg żywności więcej, niż w roku ubiegłym – czyli 160kg. W policzeniu darów, zaprotokołowaniu oraz zapakowaniu pomogli członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem – p. Katarzyną Hawrot. Ogromnie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie udzielone tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie za wschodnią granicą.

Koordynator lokalny akcji – Katarzyna Wolska.

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *