Inauguracja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, Burmistrza Kolbuszowej pana Jana Zuby, ks. dr hab. Jana Niewęgłowskiego, prof. UKSW Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pani Doroty Dziamskiej – pedagoga, autora systemu Edukacja Przez Ruch, ekspert MEN. Głównym patronatem medialnym projektu zostało Przedszkolone ABC. Autorem projektu jest Aneta Konefał.

Przedszkole w Sokołowsku jest jednym z 380 placówek, które postanowiły wysłać w niezwykłą podróż małego, pluszowego misia. Każde przedszkole zostało przydzielone do grupy dziesięciu placówek, które między sobą będą wysyłać pluszowych przyjaciół. Naszą placówkę reprezentuje miś Stefan, który w swoja pierwszą w życiu podróż wyruszył do  Przedszkola Publicznego nr 2 „W Stumilowym Lesie” w Raszynie. Przed podróżą przygotowaliśmy specjalny dziennik, w którym będą wpisywane wszystkie podróże misia a także opisywane będą wrażenia i tytuły bajek lub opowiadań, jakie zostaną Stefanowi przeczytane. Przed wyjazdem przeczytaliśmy misiowi Stefanowi bajkę pt.: „Miś Łasuch i inne opowiadania”. Następnie włożyliśmy misia w miękką bąbelkową kopertę…i odjechał. Teraz czekamy na gości z innych przedszkoli. Nasz miś odwiedzi Raszyn, Zabrze, Kielce, Hucinę, Piłę, Piekary Śląskie, Lublin i dwa przedszkola w Szczecinie. Ze Szczecina wróci do Sokołowska z dziennikiem pełnym przygód i z głową pełna nowo poznanych bajek i opowiadań. Już nie możemy się doczekać.

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *