IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Przedszkolaki z Sokołowska dbając o zdrowie przyłączyły się do IV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Najpierw odbyła się część teoretyczna, podczas której nasi milusińscy poznali podstawowe wiadomości dotyczące maratonu oraz rozwiązali quiz sportowy. Następnie przystąpiliśmy do rywalizacji biegowej. Na boisku szkolnym swoich sił próbowały wszystkie dzieci, nawet te najmniejsze. Przy pięknej pogodzie oraz wspaniałym dopingu koleżanek i kolegów z klasy II, nasi mali sportowcy pokonali, biegnąc lub maszerując, dystans 500 m. Były uśmiechy, rywalizacja, zmęczenie, trafiło się nawet kilka złapanych zająców – na szczęście niegroźnych;) Po skończonym biegu wszystkie przedszkolaki otrzymały zasłużone medale oraz dyplomy. Sportowe potyczki zakończyły się stworzeniem, wspólnie z uczniami klasy II, krótkiego wierszyka zachęcającego do uprawiania sportów i dbania o swoje zdrowe każdego dnia. Jego treść prezentujemy poniżej:

Sokołowsko, to miejscowość sportowa,

nikt przed bieganiem się nie chowa.

Biegamy, skaczemy i zdrowo żyjemy,

po górach chodzimy i owoce jemy.

Dzisiaj każdy –  nie tylko Maciek, Bartek i Ola

przebiegli maraton z „Bliżej Przedszkola”.

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *