Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu.

SAŁATKA OWOCOWA

Grupa starszaków miała okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w ramach zajęć na temat skarbów z sadu i ogrodu. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

***

***

Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów.

***

***

***

WARZYWNE LUDZIKI

Wykonanie warzywnego ludzika to wspaniały pomysł na zajęcie z dziećmi, gdyż pozwala spojrzeć na warzywa z zupełnie innej strony.

***

***

***

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Ruch na świeżym powietrzu to zdrowie i świetna zabawa!

Dzieci lubią przebywać na świeżym powietrzu, dlatego gdy tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne dzieci wychodzą poza teren przedszkola.

Dzieci obserwują zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie; opadające liście z drzew, ozdobne trawy i krzewy. Przedszkolaki poznają również właściwe wzorce zachowań dotyczące ochrony przyrody. Podczas spacerów dzieci nie tylko zdobywają nowe doświadczenia, ale również  bawią się.

Słoneczne, jesienne dni sprzyjają spacerom, podczas których nasze przedszkolaki podziwiają piękno przyrody i odkrywają jej sekrety.

***

***

***

Zbierają jesienne skarby; liście, kasztany, żołędzie. Przez wiele jesiennych tygodni będą one ozdobą w kąciku przyrody, jak również będą wykorzystywane podczas zajęć plastycznych.

***

***

***

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *