Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

09.02.2017r. przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku brały udział w kolejnym szalonym pomyśle Anety Konefał (twórczyni projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”), a mianowicie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu z Małym Misiem:). W naszej szkole został ogłoszony konkurs pt.: „Plusy i minusy bycia w sieci”. Nasza reprezentantka otrzymała I miejsce za pracę plastyczną na ww. temat. Zajęcia rozpoczęliśmy od rymowanki. Największą frajdą było stworzenie sieci internetowej z kłębka wełny. Rozmawialiśmy o urządzeniach posiadających internet, a także, w jaki sposób dzieci mogą korzystać z internetu w domu. Poznaliśmy ulubione zabawy w sieci naszych małych podopiecznych. Obejrzeliśmy film „Tajemniczy przyjaciel”- 3 razy – tak nam się spodobał hihi. Omawialiśmy niebezpieczeństwa czyhające na nas w sieci a także sposoby ich uniknięcia. Wysłuchaliśmy bajki o Misiu i stworzyliśmy swój własny Kodeks Bezpiecznego Korzystania z Sieci:) Plakaty, które otrzymaliśmy z DBI powiesiliśmy w szatni przedszkolnej a każdy z przedszkolaków zabrał ulotkę informacyjna o projekcie do domu.

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *