Miś Figielek Wstydliwe Oczko

16 grudnia gościliśmy w przedszkolu misia Figielka Wstydliwe Oczko z Przedszkola nr 84 w Lublinie. Miś przyjechał do nas z zaprzyjaźnionego przedszkola ze Szczecina. Opowiadał nam o morzu, falach, piasku…i zawitał u nas w górach. Figielkowi przeczytaliśmy kilka pozycji z naszej małej biblioteczki, min. „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem – zima”, „W noc wigilijną”, „Niezwykła noc”. Narysowaliśmy portret Figielka – podróżnika, wypełniliśmy dzielnie dziennik podróży, podpisaliśmy księgę paluszkami odbitymi w farbie, pobawiliśmy się z naszym gościem i…wyruszył w dalszą podróż. Tym razem kierunek – Raszyn. Spokojnej podróży.