Realizacja założeń programu „Zdrowo jem, więcej wiem!” – Stawiam na śniadanie

Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki nt. „Co to jest zdrowe śniadanie”. Dzieci przyniosły swoje śniadaniówki i pokazywały, co z produktów, które się w niej znajdują są zdrowe a co nie powinno się tam znaleźć. Bawiliśmy się w zabawę ruchową „Kanapka”. Każdemu z dzieci została przypisana jedna rola np. masło, dżem, czekolada, czosnek, ziemniak itp. Na hasło kanapka 4 dzieci wbiegała do środka koła a pozostałe dzieci miały za zadanie sprawdzić czy z produktów w środku koła można zrobić kanapkę np. chleb, mleko, szynka, ser lub ziemniaki, miód, masło, bułka)  i wskazać produkty, które nie pasują do pozostałych. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne. Zadaniem przedszkolaków było przygotować kosz zdrowej żywności. Przedszkolaki wycinały z gazetek reklamowych produkty, których ich zdaniem dzieci powinny jeść lub pić. Podsumowaliśmy zajęcia obietnicą, że śniadania przynoszone do przedszkola będą zdrowe i kolorowe.

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *