„Źródło życia i zdrowia – WODA!”

23.02. 2017r. przedszkolanki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku przystąpiły do realizacji założeń programu „Zdrowo jem, więcej wiem!” do bloku tematycznego pt.: „Źródło życia i zdrowia – woda!”.

Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń słuchowych. Dzieci słuchały nagrania z płyty z zamkniętymi oczami i określały, z czym te odgłosy im się kojarzą (szum fal, plusk wody, szmer źródełka, kąpiel, odpoczynek na plaży). „Magiczny strumień, czyli co się stanie, kiedy przez pustynię popłynie woda (jak zmieni się otoczenie)?” – utworzyliśmy rzekę z niebieskiej bibuły. Wokół naszej rzeki wyrosły rośliny, przywędrowały różnego rodzaju zwierzęta, owady i ptaki. Rozmawialiśmy na temat wpływu wody na świat roślin, zwierząt i ludzi. Dzieliliśmy postać człowieka na 3 części i kolorowaliśmy 2 z nich na niebiesko. Przeprowadziliśmy eksperyment polegający na przenoszeniu wody gąbką z jednego pojemnika do drugiego. Odbyła się także przysłowiowa „Burza mózgów” – staraliśmy się wymyślić, w jakich sytuacjach organizm człowieka traci wodę.  Przygotowaliśmy wody smakowe. Dzieci miały do wyboru wodę z sokiem malinowym, sokiem z cytryny lub wodę naturalną. Większość dzieci wybrało wodę bez żadnych dodatków. Porównywaliśmy skład napoju kolorowego i składu wody na podstawie lektury etykiet znajdujących się na butelkach. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że najzdrowsza jest woda.

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *