Teatrzyk warzyw i owoców

Kolejnym etapem realizacji programu „Zdrowo jem, więcej wiem!” był „Teatrzyk warzyw i owoców”. Teatrzyk warzyw i owoców powstał w naszym przedszkolu wspólnymi siłami. Przedszkolaki miały za zadanie pomalować farbami szablony warzyw i owoców. Po wyschnięciu każdy wycinał samodzielnie po konturach owoc lub warzywa. Malowaliśmy oczy i przyklejaliśmy ręce. Każda kukiełka otrzymała patyczek przyklejony na taśmę klejącą. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Każde z dzieci prezentowało swoją kukiełkę: głoskowało jej nazwę, dzieliło na sylaby, a także opowiadało o jej kolorze i smaku. Każdy zachęcał do jedzenia warzyw i owoców. Naszym hasłem przewodnim było: „Jedz owoce i warzywa będziesz zdrów jak ryba!”. Dzieci przedstawiły także krótki skecz pt. „Sałatka owocowa”.

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *