Warsztaty wypieku chleba oraz warsztaty tkackie

Przed zakończeniem roku szkolnego przedszkolaki wybrały się na niezwykłą wycieczkę,
w trakcie której mogły poznać tajniki oraz samemu spróbować wyrobić ciasto chlebowe oraz upiec chleb, a także wyrobić masełko. Jednocześnie dzieci miały okazję spróbowania tych swojskich wyrobów. Na przedszkolaków czekał również przygotowany zaprzęg psów Husky, którym wybrali się na krótką przejażdżkę. Po zabawach z pieskami wszyscy wspólnie usiedliśmy  przy ognisku.

To nie był koniec atrakcji, gdyż dzieci uczestniczyły także w warsztatach tkackich, gdzie przypominając sobie przygodę „starego” krecika poznawały krok po kroku etapy tworzenia płótna lnianego. Starszaki mogły osobiście popróbować międlić len, później zwijać nitki a następnie tkać na krosnach. Wycieczka była pełna emocji i nowych wrażeń, a przedszkolaki zmęczone ale zadowolone wróciły do domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *