ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada o godz. 9.00 dla upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy V przedstawili lekcję historii, podczas której przypomnieli widzom ważne wydarzenia historyczne od 3 rozbiorów Polski poprzez powstanie pod wodzą Tadeusza Kościuszki, następnie utworzenie we Włoszech Legionów Polski  pod wodzą Jana Henryka Dąbrowskiego, a także powstanie listopadowe, prześladowania Polaków  oraz wiele istotnych wydarzeń aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Lekcja przeplatana była pieśniami patriotycznymi np. ,,Pierwsza brygada’’, ,,Wojenko’’, ,,Piechota’’ w wykonaniu uczniów z klasy V, VI i VII. Nie zabrakło również wierszy. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Ważny charakter szkolnej uroczystości podkreślały galowe stroje przedszkolaków i uczniów, a także wpięte na piersiach piękne biało – czerwone kotyliony wykonane przez dzieci ze świetlicy szkolnej. Apel uświetniony został obecnością zaproszonych gości – pana Andrzeja Raczyńskiego – Burmistrza Mieroszowa oraz pani Jadwigi Kobus – radnej Rady Miejskiej Mieroszowa. Lekcję historii przygotowała pani Jolanta Fidler, a panie Iwona Przybysz i Joanna Altheim nauczyły uczniów zaprezentowanych pieśni patriotycznych.

***

***

***

***

***

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *