Zostań sportowym asem

20.04.2017r. ruszyliśmy z realizacją wiosennej edycji programu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Podczas realizacji tego panelu mogliśmy zdobyć „Dyplom Sportowego Asa”. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z wierszem pt.: „Na zdrowie”, bawiliśmy się w zabawę „Zwierzęta – liczby”, a także ćwiczyliśmy oddech. Aby uzyskać dyplom przedszkolaki musiały sprawnie wykonać 5 stacji:

Stacja 1: Bieg do materaca, przewrót w przód, zejście z materaca, okrążenie pachołka, obok którego znajduje się miska z woreczkiem. Zabranie woreczka, umieszczenie go na głowie i marsz do linii startowej. Wrzucenie woreczka do drugiej miski znajdującej się obok linii startowej. Ćwiczenie uznaje się za zaliczone, jeśli wszystkie jego elementy zostaną wykonane prawidłowo.

Stacja 2: Czworakowanie po ławeczce, zejście z niej i zabranie z miski ustawionej za ławką woreczka. Powrót –w ten sam sposób. Wrzucenie woreczka do kolejnej miski ustawionej obok linii startu.

Stacja 3 Czołganie się przez ławeczkę. Zejście z ławeczki, wykonanie 10 pajacyków i 5 przysiadów. Powrót na start czołgając się po ławce.

Stacja 4 Przeskoki dowolnym sposobem przez skakankę. Dziecimogą liczyć ilość udanych skoków. Zalicza się przynajmniej 3 płynne skoki.

Stacja 5 Skoki na piłkach do pachołków rozstawionych w odległości 3–4 m, okrążenie pachołka, powrót na linię mety i przekazanie piłki następnej osobie.

Zabawa była przednia. Na koniec ustawiliśmy sobie tor przeszkód z kształtek piankowych. Każdy z przedszkolaków, który wykonał zadania otrzymał „Dyplom Sportowego Asa”.

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *