Kubusiowi Przyjaciele Natury

Uczniowie klas I – III z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych – dla szkół podstawowych klasy I – III poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych, podczas których uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.

Udział w zajęciach potwierdzony został certyfikatem.

Mariola Gimzicka