Pasowanie na Czytelnika

Dnia 22 lutego 2021r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klasy I zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej. Dowiedzieli się, dlaczego należy czytać książki i jak o nie dbać.

Następnie bezbłędnie, na szóstkę, zdali egzamin na Czytelnika. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz zakładki. Złożyli uroczyste ślubowanie. Potem podpisali swoje karty czytelników i wypożyczyli pierwsze książki z biblioteki.

Wszyscy pierwszoklasiści chętnie zabrali się do czytania wypożyczonych książek.  Mam nadzieję, że w przyszłości będą wzorowymi czytelnikami naszej biblioteki.

Bibliotekarka

Wioletta Mielczarek