XI Memoriał St. Bodzka Opawa

 

30.01.2010 r. już po raz jedenasty w Opawie odbył się Memoriał Staszka Bodzka. W tym roku dopisała pogoda i zawody rozegrane zostały na zaśnieżonych trasach ze startem na stadionie w Opawie. Tradycyjnie organizatorzy zorganizowali zawody praktycznie dla każdego. Rywalizować mogły zarówno przedszkolaki, na kilkudziesięciometrowej trasie wytyczonej na stadionie, jak i doświadczeni zawodnicy, którzy mieli do pokonania trasę o długości 8 km. Doskonałe warunki śniegowe ściągnęły do Opawy tłumy zawodników i kibiców. Jedynym utrudnieniem był silny wiatr. Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje, a mianowicie o pieczenie kiełbasek przy ognisku i wspaniały kulig.
Na dystansie 100 m najlepsi byli:
Mateusz Sierakowski i Mateusz Macuk – zajmując odpowiednio I i II miejsce – a w kategorii dziewcząt: Marcelina Bandurska – I m.
 
Na dystansie 0,5 km najlepsi okazali się wśród dziewcząt – Laura Skibska – V m., a wśród chłopców – Nowaczyk Michał – X m.
Na dystansie 1 km wśród dziewcząt – Skibska Julia VI m., Sawicka Kamila – XIX m.,a wśród chłopców – Szymon Kaproń XX m.
 
Na dystansie 2 km Arkadiusz Grzebyk zajął XVIII, a wśród dziewcząt najlepsza była Kamila Żuk – II m., Karolina Turkowicz – V m., Macuk Marta – IX m.
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i osiągniętych wyników.
 
Fot. Rywalizacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *