11 listopada w Szkole Podstawowej w Sokołowsku

W naszej szkole promowane są różne postawy, jedną z nich jest patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny. W związku z tym, 8 listopada cała szkoła świętowała Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie pod opieką p. Katarzyny Hawrot oraz p. Iwony Przybysz brali czynny udział  w apelu z tej okazji.

Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym Polska odzyskała niepodległość.

W drugiej części spotkania uczniowie popisali się niebywałymi umiejętnościami muzycznymi, odgadując różne utwory patriotyczne oraz pieśni historyczne, m.in. Rotę, Marsz, marsz Polonia, O mój rozmarynie. Nie zabrakło również zadań plastycznych, a także konkurencji odwołujących się do wiedzy historycznej naszych uczestników. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej, a tym samym udowodnić sobie oraz publiczności, że historia Polski jest wciąż żywa, a jej poznanie nie musi być wcale nudne i czasochłonne.

Dopełnieniem występu było wykonanie pełnej wersji ,,Mazurka Dąbrowskiego” przez całą społeczność uczniowską, które wprowadziło nas wszystkich w uroczystą atmosferę  tego dnia.

Apel z okazji Święta Niepodległości był przepiękną lekcją historii. Pani Dyrektor szkoły pogratulowała wszystkim uczniom zdanej na szóstkę lekcji z patriotyzmu. Akademia  przybliżyła uczniom historię naszej Ojczyzny, która dziś jest wolna i niepodległa. Wzbogaciła wiedzę uczniów o odrodzeniu państwa polskiego. Najważniejszym celem uroczystości było jednak uświadomienie współczesnemu pokoleniu młodych Polaków ciągłości historii i roli wartości moralnych w życiu narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *