APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 27 kwietnia 2018 r. tuż przed długą majówką, w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy V i VII przygotowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze, informacje historyczne, a także piękne pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki uświetniły ten dzień swoimi galowymi strojami z biało – czerwonymi kotylionami na piersiach. Z zaprezentowanego przedstawienia płynie ważna dla nas wszystkich lekcja, iż należy pamiętać o ważnych narodowych świętach, gdyż dzięki nim możemy żyć w wolnej i demokratycznej Polsce. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Marcin Raczyński – burmistrz Mieroszowa, pani Justyna Pichowicz, pan Dariusz Szmulik – radni Rady Miejskiej oraz pani Dominika Zimnowodzka – przewodnicząca Rady Rodziców. Na zakończenie apelu uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Andrzeja Hajduka zaprezentowali koncert muzyczny.