Biblioteka Szkolna

Środa             11.30-12.30

Czwartek       13.00-14.00

Piątek            12.30-13.30 – zajęcia teatralne

W bibliotece znajduje się księgozbiór podręczny z encyklopediami i słownikami do korzystania na lekcjach i w czytelni. Księgozbiór lektur jest uzupełniany w miarę możliwości, według potrzeb. Zaksięgowanych jest około 2000 tytułów książek.

Dla najmłodszych czytelników przygotowane są półki z bajkami. Dla starszych uczniów znajdują się zbiory książek przygodowych, młodzieżowych i historycznych. Dla pracowników pedagogicznych jest księgozbiór literatury fachowej.

Na wydzielonych półkach znajdują się podręczniki do nauki przepisów drogowych, które pomagają szczególnie uczniom w zdaniu egzaminu na kartę rowerową.

Wyodrębnione jest też miejsce dla patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka. Na półkach znajdują się zarówno książki napisane przez Janusza Korczaka, jak i książki o nim            i jego twórczości.

Corocznie jesienią odbywa się kiermasz taniej książki. Można wtedy kupić m.in. bajki, lektury, słowniki, książki przygodowe i popularno-naukowe. Z utargowanych pieniędzy 12% przeznaczone jest na nowe książki do biblioteki. Kiermasz ma miejsce dzięki współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie.