Cyberprzemocy mówimy nie!

Przemoc i agresja to problem tak popularny, że nie sposób z nim się nie zetknąć wśród dzisiejszej młodzieży, a nawet i młodszych dzieci. 13 listopada w naszej placówce odbył się spektakl profilaktyczny kierowany do szerokiego grona odbiorców związany z przemocą w Internecie. Spektakl utrzymany był w słowno – muzycznej formie. Pomimo bajkowej scenografii i bajkowych postaci, celem spektaklu było przekazanie dzieciom istotnej wiedzy związanej z „cyberprzemocą”, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem technik informacyjnych i komunikacyjnych takich jak: e-mail, fora dyskusyjne, blogi, sms-y, telefony komórkowe, strony internetowe.

Podczas przedstawienia uczniowie dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwo i zagrożenia niesie za sobą korzystanie z portali społecznościowych, kupowanie na allegro bez sprawdzenia sprzedającego oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi, czy też jak groźne może być umieszczanie swoich danych osobowych oraz zdjęć w sieci bez jakichkolwiek ograniczeń.

Spektakl budził ogromne emocje, poruszył wyobraźnię i zmusił do myślenia. W widowisku opisane były także pozytywne wzorce i idee. Aktorzy wraz z naszymi dziećmi doszli do wniosku, że warto mieć pasje, marzenia, warto dążyć do postawionych sobie celów.

Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas korzystania z sieci każdy powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i respektowaniu ich praw. Pamiętajmy o tym!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *