Dzień Dziecka

Dnia 30.05.2012 r. z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy do ZOO FARMY w Łącznej.

 

Zamówiony autobus z  PKS Kamienna Góra w dwóch turach zawiózł wszystkich do Łącznej. Pojechały dzieci z całej placówki: przedszkolaki i uczniowie wraz z wychowawcami i obsługą. Dzień choć początkowo pochmurny, z każdą godziną stawał się piękniejszy. Po terenie oprowadził nas pan Marcin. Pokazywał nam zwierzęta, ciekawie o nich opowiadał, mówił, które i czym można karmić. Tak bliskie obcowanie ze zwierzętami to dla nas wszystkich ogromna frajda.

Po pierwszych radościach z przebywania w tym, jakże niezwykłym miejscu, uczniowie wykonywali prace na rzecz kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” pod hasłem „ZDROWY ROZSĄDEK DAJE RADĘ! WIESZ-POTRAFISZ – MOŻESZ”. Ogłoszono konkursy  w 2 kategoriach. Pierwsza – to prace plastyczne lub literackie na temat „Stwórz autoportret”. Uczestnicy mieli pokazać co cenią w sobie najbardziej, co jest dla nich ważne i wartościowe.  Drugi konkurs pod hasłem „SPORT  DAJE RADĘ” skierowany był raczej do starszych uczniów. Zadanie polegało na nakręceniu 3-minutowego filmu promującego różne dyscypliny sportowe i  zdrowy styl życia. Do wszystkich zadań uczniowie zabrali się z ochotą. Najbardziej aktywnym przyznano drobne nagrody w postaci flag Polski (jakże niezbędnymi w związku z rozpoczętym EURO 2012). Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek w postaci czekolady.

Dla wszystkich dzieci z placówki zorganizowano również grilla
z gorącymi kiełbaskami, chlebem i butelką zdrowego, owocowego soku.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć w jaki sposób można zdrowo i ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu, w miejscu tak niewiele oddalonym od ich domu. Udział w kolejnej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w dużym stopniu przyczynia się do promocji zdrowego stylu życia i  aktywnego wykorzystania czasu wolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *