DZIEŃ PATRONA

30 maja 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona – Janusza Korczaka- lekarza, pedagoga, publicysty, działacza społecznego a przede wszystkim prekursora działań na rzecz praw dziecka. Korczak organizował w domu dziecka, w którym pracował społeczeństwo dziecięce na zasadach sprawiedliwości, równych praw i obowiązków. Uczniowie z Kółka Artystycznego pod opieką pani Iwony Przybysz przygotowali przedstawienie na podstawie książki Janusza Korczaka ,, Król Maciuś I’’.  Po przedstawieniu uczniowie z klasy V zaprezentowali prezentację multimedialną o życiu i działalności naszego patrona. Na koniec uczniowie z klas III, V i VI przeczytali fragmenty ze znanych utworów Korczaka. Nie możemy zapomnieć o naszym wielkim Polaku, którego idee i rozwiązania wychowawcze na stałe zagościły w kanonie kultury Polski i świata.