Dzień Pozdrowień i Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jako dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 roku, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W Polsce obchody Dnia Życzliwości zostały zapoczątkowane we Wrocławiu w 2006r. W tym roku nasza szkoła także przyłączyła do zabawy, bo uważamy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! W zorganizowanym głosowaniu na najbardziej pozytywnych i uśmiechniętych uczniów zwycięzcami zostali:

Przedszkole:  Tymoteusz Wolski, Hanna Małys

Szkoła:   Oliwier Szymański, Jasmina Koziatek kl.5

Nagrodzonym gratulujemy pozytywnego podejścia do życia, a całej społeczności szkolnej życzymy więcej uśmiechu na co dzień!!!