Dzień ziemi 2012

Światowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w Polsce od 1990 roku, a więc od 22 lat. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Cała społeczność uczniowska również corocznie włącza się w organizowanie uroczystości szkolnej z okazji Dnia Ziemi, by uświadomić wszystkim, że od każdego z nas zależy stan środowiska oraz inspirować działania mające na celu ochronę przyrody i jej zasobów.

Po powitaniu przybyłych na uroczystość rodziców, dziadków, nauczycieli i uczniów, Martyna Kruk odczytała krótką informację o Dniu Ziemi. Potem zabrała głos pani dyrektor Teresa Leszko, która ogłosiła wyniki konkursu FOTO-EKO. Nagrodzone zostały zdjęcia: Amelii Raczek (kl.I), Mateusza Macuka (kl.II), Laury Skibskiej(kl.III), Rafała Nowickiego (kl. IV), Julii Skibskiej (kl.V) i Aleksandry Mielczarek (kl.VI).

Następnie uczniowie z kl.I i II wystawili teatrzyk pt.: „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”, przygotowany przez paniąWiolettę Mielczarek, w ramach zajęć biblioteki szkolnej.

Później wysłuchaliśmy piosenki: „Ekologia” w wykonaniu kl.II, „Zostań Ziemi przyjacielem” w wykonaniu kl.I, „Nakrętki” w wykonaniu kl.III oraz „Nasz las” w wykonaniu kl.IV i VI.

Występy wszystkim się podobały. Mamy nadzieję, że dzięki takim uroczystościom, jak tegoroczna, dzieci rozwiną swoje zainteresowania przyrodą i będą o nią dbać.