DZIEŃ ZIEMI 2017

 

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań. W naszej szkole „Dzień Ziemi” przebiegał pod kątem przygotowań do Gminnego Sejmiku Ekologicznego.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy III i IV, którzy wyśpiewali w „Piosence ekologicznej” jak chronić naszą planetę.

Następnie uczniowie klas I-VI zaprezentowali napisane przez siebie wiersze o zdrowym odżywianiu. Wystąpili: Szymon Nowakowski, Julia Gałęzia, Julia Głowacka, Alicja Boczoń, Nadia Polczyńska, Łukasz Bartkowiak, Maja Kuchta oraz Kamil Guziński.

Obejrzeliśmy  film przygotowany przez Kajetana Gorczyńskiego i jego rodziców oraz wysłuchaliśmy prezentacji Amelii Lektarskiej i Hanny Marciniuk.

Wysłuchaliśmy piosenek o zdrowym odżywianiu w wykonaniu Jasminy Koziatek, uczniów klasy I oraz Basi Dobosz, Hani i Kuby Marciniuków.

***

***

***

Pani Mariola Gimzicka przedstawiła wyniki konkursów: plastycznego, recytatorskiego, na  piosenkę o zdrowym odżywianiu, na film oraz prezentację. Uczniowie otrzymali drobne upominki.

Na  zakończenie na „czerwony dywan” wyszli uczniowie przebrani w stroje ekologiczne. Wszyscy zostali nagrodzeni za odwagę i inwencję.

***

***

Z pomysłowych strojów ekologicznych przygotowana została wystawka szkolna.

Makiety „Gospodarstw ekologicznych” oraz „o zdrowym odżywianiu” w wykonaniu Barbary Dobosz, Mikołaja Bafii i Dominiki Bafii.

***

***

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy!

Dziękujemy rodzicom za pomoc w tworzeniu prac, filmu, strojów ekologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *