Dzień Ziemii

 

W dniu 25.04.2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku  obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMII. W ramach obchodów uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel. Zorganizowali liczne występy na temat ekologii i zaśmiecania naszej planety. Odbył się również konkurs FOTO-EKO na najlepsze zajęcie o treści ekologicznej.

Po zakończonym apelu wszystkie nasze dzieci i nauczyciele wybrali się na zajęcia ekologiczne  zorganizowane przez Nadleśnictwo Wałbrzych wraz z Panem Leśniczym Adamem Kornalewiczem  do Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich.  Pan leśniczy przekazał wszystkim bardzo cenne informacje o lesie, jego funkcjach oraz gatunkach roślin i zwierząt chronionych. Wszyscy uczestnicy ekologicznej wyprawy wrócili bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

Po krótkim odpoczynku na drugie śniadanie i zregenerowaniu sił  uczniowie  wraz z opiekunami, wyruszyli sprzątać okolice naszej szkoły w ramach akcji ,,CHCEMY MIESZKAĆ W CZYSTEJ GMINIE”. Posprzątane zostały teren wokół szkoły i poza nią, boiska szkolne, plac zabaw, droga dojazdowa do placówki, pobliska łąka, rowy.  Zebrano ponad 20 worków 60-litrowych śmieci.

 

 

 

 

Nasi uczniowie po całym dniu wrażeń, przeprowadzonych zajęciach i akcjach ekologicznych nauczyli się, że należy szanować wspólne środowisko. Wiedzą, że trzeba wspólnie dbać o najbliższe otoczenie i przyrodę aby wszystkim żyło się lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *