GALA PODSUMOWUJĄCA WARSZTATY „KSIĘGA HENRYKOWSKA NASZEJ WSI”.

Dnia 20 stycznia 2017r. w Palmiarni przy DODM w Sokołowsku odbyła się uroczystość podsumowująca projekt pod nazwą „Księga Henrykowska naszej wsi”, finansowanego z programu „Patriotyzm Jutra”. Pomysłodawcą projektu było Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej z Wrocławia, a uczestnikami i realizatorami uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku pod opieką p. Kamili Krysiak i p. Iwony Przybysz.

Wydarzeniu towarzyszył koncert muzyczny w wykonaniu naszych uczniów pod opieką pana Andrzeja Hajduka. Była możliwość wykonania zdjęcia w Foto-budce. Uczestnicy zaprosili gości na słodki poczęstunek.

***

W trakcie warsztatów uczniowie zbierali informacje, dokumenty, stare fotografie o swoich rodzinnych wsiach należących do Gminy Mieroszów. W trakcie rozmów z rodzicami, dziadkami uczestnicy projektu dowiadywali się różnych ciekawostek z przeszłości swojej rodziny. Efektem kilkumiesięcznej pracy jest Księga pod tytułem „Z Ziemi Mieroszowskiej”, zawierająca m.in. rodzinne historie, gry i zabawy, drzewa rodowe, a także legendy i historie z przymrużeniem oka.

Na galę przybyła p. Kamila  Kamińska- doktor Uniwersytetu Wrocławskiego, założycielka Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej, p. Marcin Raczyński burmistrz Mieroszowa,  pan Rafał Dzimira wiceburmistrz Mieroszowa, pan Andrzej Lipiński dyrektor do spraw inwestycji w Sanatoriach Dolnośląskich, Radni Rady Miejskiej Mieroszowa, ksiądz  proboszcz Janusz Wierzbicki, p. Grażyna Lektarska dyrektor szkoły w Sokołowsku, p. Lidia Frąckowiak sołtys Sokołowska, sołtysi i rady sołeckie sąsiednich wsi, przyjaciele, darczyńcy i mieszkańcy gminy.

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *