Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sokołowsku

13 grudnia 2013r.  w nowo otwartym kinoteatrze ZDROWIE w Sokołowsku odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorami przedsięwzięcia  byli Fundacja In Situ, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Sokołowsku, Sołectwo w Sokołowsku,  Koło Rencistów i Emerytów w Sokołowsku oraz mieszkańcy naszej miejscowości. Równocześnie z przeglądem kolęd trwał kiermasz wyrobów cukierniczych i rękodzielnictwa lokalnego.

Na  zaproszenie  organizatorów  imprezy odpowiedziały : Publiczna Szkoła Podstawowa w Mieroszowie, Publiczna Szkoła Podstawowa  w Kowalowej, Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego, Miejskie Przedszkole w Mieroszowie, Świetlica  Środowiskowa w Mieroszowie, Dom Dziecka w Nowym Siodle oraz  Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka  w Sokołowsku.

W cudownej, świątecznej atmosferze  spędziliśmy bardzo miły czas. Urzekł nas poziom wykonania i perfekcjonizmu młodych wykonawców.  Nieraz pojawiła się w oku łza wzruszenia – to słowa uznania zaproszonych gości, których nie zabrakło.  Widownia i balkon „pękały w szwach”. Na scenie pojawiły się największe muzyczne talenty od przedszkola  po szkoły średnie.  Dzieci i młodzież zaśpiewały najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.  Następnie dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego  filia w Sokołowsku zaprosiły nas na przepiękny muzyczny koncert. Wykonawcy zagrali  świąteczne melodie na pianinie i akordeonie.  Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie, a nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów do występów. To cudowne, ze w niewielkiej naszej gminie  są takie „perełki”.

W holu kina odbyła się sprzedaż domowego ciasta, ozdób choinkowych i dekoracji świątecznych  własnoręcznie wykonanych przez mieszkańców Sokołowska. Dzieci z projektu „podziel się posiłkiem” częstowały gości własnoręcznie upieczonymi  w” Kawiarence Smaku” pierniczkami.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację przedsięwzięcia.

 

***

 

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *