„Hej kolęda, kolęda!” – Szkolny Wieczór Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. J. Korczaka w Sokołowsku

Czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić, odłożyć na bok troski i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci.

Tak też było w przypadku spotkania, które odbyło się 12 grudnia 2017r. w naszej szkole. W okolicy Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie spotykamy się w gronie najbliższych: rodziców, dziadków, kolegów, koleżanek, grona pedagogicznego, pracowników zespołu, aby wspólnie przeżywać nadchodzący czas.

Dzieci przedszkolne i uczniowie przygotowali pod opieką wychowawców przepiękny program artystyczny. Najmłodsze dzieci z obu grup przedszkolnych zaśpiewały ilustrując choreograficznie pastorałkę pt „Jezu –nasz Baranku”. Uczniowie z klasy I i II zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy. Uczniowie klas III, V i VII wykonali przepiękne pastorałki, wygrywając akompaniament na instrumentach perkusyjnych.  Uczniowie z klas: IV i VI przypomnieli tradycje i obyczaje związane z Bożym Narodzeniem i kolędowaniem kolędników w tym czasie.

Wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą, pięknie śpiewali, występując przed kilkudziesięcioosobową widownią.

Na koniec występów pani dyrektor szkoły Grażyna Lektarska złożyła życzenia w imieniu swoim i Burmistrza Mieroszowa pana Marcina Raczyńskiego. Podziękowała wszystkim dzieciom za wspaniały występ. Rodzicom za przepiękne stroje, a nauczycielom i pracownikom szkoły za przygotowanie uroczystości. Dziękujemy pani Ani Skrzyszowskiej za wspaniale wypieki.

Mimo nieciekawej aury za oknem, podczas spotkania panowała sympatyczna i ciepła atmosfera pełna życzliwości i uśmiechu.  Taki wieczór łączy wszystkich i wyzwala niezapomniane emocje.