II Miedzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Dnia 18.01.2008r. odbył się II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Tegoroczne spotkanie przedszkolaków odbyło się w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sokołowsku. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorami byli dyrektor i nauczyciele z placówki w Sokołowsku. W organizacji imprezy pomogło nam Mieroszowskie Centrum Kultury w Mieroszowie.

W Festiwalu wzięły udział dzieci z następujących przedszkoli:
– Przedszkole Miejskie w Mieroszowie;
– Przedszkole w Unisławiu Śląskim;
– Oddział przedszkolny w Kowalowej;
– Oddział przedszkolny w Sokołowsku;
– Materska Skola w Mezimesti.
Po raz pierwszy na uroczystość przyjechali dyrektorzy z przedszkoli w Boguszowie – Gorcach nr 2,  nr 3 i przedszkola Miejskiego w Mieroszowie. Gościli u nas także pani  dyrektor MCK – Barbara Milewska i W-ce dyrektor MCK  Bogdan Rosicki.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Gminy Mieroszów.
Występy dzieci wszystkim się podobały. Ilość widzów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Kulminacyjnym punktem było wykonanie przez czeskie dzieci piosenki Pt. „Wlazł kotek”.       Z pewnością piosenka ta zmobilizuje nasze dzieci do wykonania w przyszłym roku, na III już festiwalu piosenki w języku naszych przyjaciół.
Nagrody ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Mieroszów, Rada Rodziców i Dyrektor szkoły.

Już dzisiaj zapraszamy na III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej, który odbędzie się w sali do Gier i Zabaw przy szkole Sokołowsku.