II Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych

Po raz drugi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Sokołowsku odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznych. Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci  postaw patriotycznych , a także upowszechnianie  pieśni o tematyce patriotycznej.

Stanowi  on eliminacje do Gminnego Konkursu, który odbędzie się 19 listopada 2014r. w  Publicznej Szkole Podstawowej w Kowalowej. Najlepszych trzech solistów i jeden zespół, reprezentować będą naszą szkołę. I miejsce zajęła Kaja Piasecka w utworze „Pałacyk Michla”, na akordeonie akompaniował Mateusz Wtulich, przyygotowany przez p. Andrzeja Hajduka. II miejsce zajęła Wiktoria Macicka, a III miejsce Laura Skibska.

Wśród zespołów, a w zasadzie duetów najlepszym okazał się duet Laury Skibskiej i Uli Buczek. II miejsce zajęły: Hanna Marciniuk i Wiktoria Woźna, a III miejsce Nikola Michułka i Wiktoria Macicka.

Dzieci zostały przygotowane przez nauczycielkę p. Iwonę Przybysz, która zorganizowała  konkurs. Uczniowie z klasy III: Kajtek Gorczyński i Dawid Nowak zajęli się konferansjerką.

Jak zaznaczyli jurorzy, dzieci wykazały się wysokim poziomem artystycznym i wokalnym.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *