IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

19 marca 2010 roku w sali do gier i zabaw w Sokołowsku został zorganizowany przez panią Katarzynę Ubik i Panią Joannę Nowaczyk IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Impreza odbyła się w ramach XX Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Do udziału w festiwalu zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie, z Przedszkola Publicznego nr 3 w Boguszowie – Gorcach, z oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej, z przedszkola „Słoneczko Unisławia” oraz nasi najmłodsi przyjaciele z Czech.
Przedszkolaki zaprezentowały się w piosenkach o tematyce m. in. wiosennej, ekologicznej, nie zabrakło także piosenek o wymarzonych zawodach, czy ulubionych zabawkach. Uroczystość poprowadziły dwie uczennice – Marta Macuk z kl. VI oraz Kinga Sierakowska z kl. V. Jak zwykle publiczność dopisała i sala wypełniona była po brzegi.

Po skończonych występach, pani Dyrektor Szkoły Teresa Leszko, wręczyła przedstawicielom każdego przedszkola nagrody książkowe, gry oraz słodki upominek w postaci torby cukierków. Wszyscy przybyli na festiwal – i dorośli i dzieci – po występach zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, w którego przygotowanie włączyli się również rodzice dzieci przedszkolnych, którzy upiekli ciasta. Przygotowania do festiwalu oraz sam występ były dla przedszkolaków dobrą zabawą i przyniosły im dużo radości, a także pozwoliły zaprezentować szerszej publiczności swoje talenty.