Jasełka Bożonarodzeniowe

„Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj Was wszystkich,
a Nowy Rok spełni wszystkie plany i marzenia.”

Dnia 19 grudnia o godz. 16.00 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku wystawili, w Sali do gier i zabaw, Misterium Bożonarodzeniowe pod tytułem: „Droga do Betlejem”. Przedstawienie zostało przygotowane  przez uczniów klasy drugiej i trzeciej, pod kierunkiem pani Danuty Pełki, z pomocą wychowawców klas: pani Marioli Gimzickiej i pani Wioletty Mielczarek.

Na występ przybyli licznie rodzice, dziadkowie, ciocie i  wujkowie, mieszkańcy Sokołowska, przedszkolaki, uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również  sołtysi Sokołowska i Unisławia Śląskiego, radni naszej gminy,
pani Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.

Dzięki staraniom występujących dzieci, pracy nauczycieli i pomocy innych pracowników szkoły przedstawienie było bardzo udane. Piękna scenografia, podniosłe słowa, kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w  świąteczny nastrój.

Przed i po przedstawieniu można było zakupić stroiki i ozdoby świąteczne zrobione przez uczniów naszej placówki. Wszystkie zostały sprzedane,
a pieniądze ze sprzedaży przekazane na cele szkoły.

W podziękowaniu za wspaniały występ dzieci otrzymały gromkie brawa, a od pani sołtys Sokołowska- Bernadyny Grzeszuk i radnych – pani Katarzyny Wolskiej i pani Justyny Pichowicz torby pełne słodkości.