Kurs języka czeskiego

Kurs języka czeskiego " Z czeskim na ty. Nauka języka obcego szansą mieszkańców pogranicza"

Projekt oczami uczestników

Nasz kurs trwa od 5 marca 2011r. A oto relacja jednej z uczestniczek zajęć:

Uczestnictwo w kursie języka czeskiego w ramach programu Kapitał Ludzki organizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J.Korczaka w Sokołowsku przewyższyło moje oczekiwania.
Kursanci zostali wyposażeni w materiały do nauki: podręcznik z płytkami CD, słownik, przybory do pisania a także w przenośną pamięć Cruzer.
Zajęcia  prowadzą wykładowcy z Czech, którzy są bardzo zaangażowani w to, aby jak najlepiej przekazać nam wiedzę i każdy Ich wykład to przyjemność.
    W ramach kursu jeździmy też na wycieczki do Czech. Poznajemy historię kraju, wspaniałe zabytki i muzea, a także piękne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody.
    To przedsięwzięcie organizatorów   ze szkoły w Sokołowsku zasługuje na najwyższe uznanie i podziękowanie za pracę, którą włożyli aby naszemu lokalnemu społeczeństwu umożliwić podniesienie poziomu wiedzy i poznanie kraju naszych sąsiadów. Oczekujemy następnych inicjatyw tak bardzo potrzebnych.

                    Kursantka- Barbara Wasilewska-Pawlik, Mieroszów.

W zajęciach uczestniczy 10 uczniów z naszej szkoły i 10 dorosłych z terenu gminy Mieroszów. Lektorami kursu są Janina i Karol Hrubowie, mieszkańcy Bukovic
w Czechach. Zajęcia potrwają do 23 lipca 2011 roku. W ramach kursu zorganizowanych zostanie 5 wycieczek do Republiki Czeskiej. W trakcie zajęć uczniowie poznali już kilka piosenek i wierszy. Dorośli zaznajomią się także z historią i geografią państwa czeskiego.
Mamy nadzieję, że w przyszłości wykorzystamy naszą znajomość języka czeskiego do owocnej i efektywnej współpracy z naszymi przyjaciółmi zza niedalekiej granicy.

Iwona Przybysz, koordynator projektu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *