MY PIERWSZAKI REALIZUJEMY PROGRAM „ZDROWO JEM-WIĘCEJ WIEM”

Rozpoczęliśmy realizację programu „Zdrowo jem – więcej wiem”. Przynieśliśmy do klasy różnorodne warzywa i owoce. Podawaliśmy nazwy tych warzyw  i owoców, tworząc dwa zbiory. Następnie z zawiązanymi apaszką oczami odgadywaliśmy, korzystając ze zmysłu węchu i dotyku, nazwy warzyw i owoców, które dostaliśmy do ręki. Później bawiliśmy się w zabawę: „Sałatka owocowa”. Kolejne zadanie polegało na podzieleniu warzyw i owoców kolorystycznie na 5 grup: zieloną, czerwoną, białą, żółto- pomarańczową i fioletową. Potem podawaliśmy argumenty przemawiające za tym, by jeść warzywa i owoce. Aby uzmysłowić nam znaczenie warzyw i owoców nasza pani przygotowała karteczki z literowymi nazwami witamin. Omówiła na co ma wpływ każda z tych witamin. Potem przydzieliliśmy witaminy poszczególnym owocom i warzywom. Wspólnie ustaliliśmy, które miejsca zajęły poszczególne owoce i warzywa. Na przygotowanym wspólnie trzystopniowym  podium ułożyliśmy zwycięzców. Najprzyjemniejszą częścią zajęć było odgadywanie za pomocą zmysłu smaku, z zawiązanymi oczami, kosztowanych kawałków pokrojonych warzyw i owoców. O dziwo wszystko nam smakowało, choć nie wszyscy prawidłowo odgadliśmy nazwy. Pod koniec zajęć podsumowaliśmy zdobyte wiadomości. Po zajęciach chętnie zajadaliśmy pokrojone owoce i warzywa.

Na kolejnych zajęciach dowiedzieliśmy się, że słodycze mogą powodować wiele chorób i problemów zdrowotnych. Następnie próbowaliśmy wspólnie z nauczycielem ułożyć hasła przewodnie do plakatów. Dobraliśmy się w pary. Na kartkach z dużego bloku technicznego wykonaliśmy rysunki zgodne z wybranym hasłem. Nasze prace zostały wywieszone na szkolnym korytarzu.

W ramach realizowanego programu, na zajęciach wychowania fizycznego, bawiliśmy się na boisku szkolnym w różne gry i zabawy. Te zajęcia przypadły im szczególnie do gustu.

***

***

***

***

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *