Najlepsza pora pójść do przedszkola

Najlepsza pora pójść do przedszkola. To nazwa projektu, który właśnie rusza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokołowsku.

Jeśli przedszkole – to tylko w Sokołowsku!

Projekt rozpisany jest na 18 miesięcy: rozpoczął się 2 listopada br., pod koniec miesiąca odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, zaś zapisy do przedszkola planowane są na grudzień tego roku. Grupą docelową projektu jest osiemnaścioro dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 5 lat zameldowanych w gminie Mieroszów. Dzieci objęte zostaną wsparciem od początku 2010 roku do końca czerwca 2011 roku. Łączne dofinansowanie przyznane Gminie Mieroszów/Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Sokołowsku przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wynosi ponad 150 tys. zł.

Pracujemy dłużej

Głównym elementem projektu jest wydłużenie o dwie godziny czasu pracy oddziału przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokołowsku. Do tej pory oddział pracował do godziny 12.30. To sami rodzice wskazywali na potrzebę wprowadzenia takich zmian w pracy naszego przedszkola, aby mogli zostawiać najmłodsze pociechy dłużej. Dzięki temu wiele osób będzie mogło podjąć pracę. Od stycznia przedszkole w Sokołowsku będzie otwarte do godziny 14.30 (a w razie potrzeby dzieci będą mogły zostać w świetlicy nawet do godz. 16.00), dzieciom zapewnione zostaną ciepłe posiłki, również finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Projekt zakłada też dostosowanie pomieszczeń przedszkola w celu przyjęcia od nowego roku większej grupy dzieci. Zakłada się, że samych trzy-, cztero- i pięciolatków będzie 18. Dotacja pozwoli na zakupienie dodatkowych stolików, krzeseł, szafek. Ale prawdziwą atrakcją będzie nowy plac zabaw ze zjeżdżalniami, drabinkami i innymi frajdami dla najmłodszych. Jego zakup planowany jest na wiosnę przyszłego roku.

Więcej atrakcji

Środki z Europejskiego Funduszu Społecznego będą służyły także urozmaiceniu zajęć przedszkolakom, tak by zapewnić wysoki poziom edukacji przedszkolnej na obszarach wiejskich. Opłacone zostaną dodatkowe godziny z angielskiego, zajęcia sportowe oraz cotygodniowa godzina rytmiki. Zespół Szkolno-Przedszkolny w ramach projektu zakupi nowe pomoce dydaktyczne, zabawki, gry logiczne, a nawet sprzęt audio-video. Dzieci będą uczestniczyły również w finansowanych z dotacji wycieczkach i kilku imprezach okolicznościowych, m.in. w Festiwalu i Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Jednym słowem oferta sokołowskiego przedszkola będzie bardzo bogata, nastawiona na wspomaganie rozwoju najmłodszych mieszkańców gminy i przygotowanie maluchów do późniejszej edukacji w szkole. Mamy nadzieję, że z nowych możliwości skorzystają także ci rodzice, których pociechy do tej pory nie uczęszczały do przedszkola. Zapraszamy! Szczegóły na temat zapisów już wkrótce w sekretariacie szkoły, a także na specjalnie stworzonej w ramach projektu stronie internetowej: www.przedszkole.sokolowsko.pl

Justyna Pichowicz, koordynator projektu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *