Nasza szkoła

„NASZA SZKOŁA”

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób,
aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.”

Autor: Albert Einstein

     
  Otóż przykładem takiej placówki oświatowej jest właśnie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku. Uczniowie mówią
o niej „nasza szkoła”. Klasy są kolorowe, przestronne, jasne i całkowicie dostosowane do potrzeb uczniów. Na I piętrze znajduje się sześć klas dla uczniów od klasy I do VI. Są tu trzy sale dostosowane do potrzeb edukacji wczesnoszkolnej, pracownie: matematyczna, przyrodnicza i językowo – informatyczna.


 
       
W „naszej szkole” znajdują się też dwa oddziały przedszkolne. Mieszczą się one na parterze placówki i zajmują dwie piękne sale. Znajdziemy tutaj mnóstwo zabawek, gier dydaktycznych, kolorowych plansz, kącików zainteresowań, klocków i innych przedmiotów niezbędnych przedszkolakom.    
       
  Na parterze znajdziemy też bibliotekę
z czytelnią oraz świetlicę szkolną. Są to ulubione miejsca uczniów w których spędzają czas po lekcjach. W bibliotece można poczytać, można też brać udział w zajęciach typu: czytelnicze, teatralne i plastyczne. Na świetlicy można zjeść obiad, odrobić lekcje, skorzystać z komputera lub po prostu miło spędzić czas do powrotu rodziców
z pracy.
 
       
Teren wokół szkoły jest bezpieczny
z dużym przestronnym placem zabaw, boiskami do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Zimą dzieci mają doskonałe warunki do nauki jazdy na nartach biegowych (zaczynają już przedszkolaki) i jazdy na sankach.
   

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *