„Śniadanie daje moc!” – klasa I wzięła udział w VIII Ogólnopolskiej Edycji Programu Edukacyjnego

Uczniowie klasy I wzięli udział w VIII Ogólnopolskiej Edycji Programu Edukacyjnego. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, o czym często zapominamy. Na przełomie września i października uczniowie podczas zajęć poznawali tajniki zdrowego żywienia. Dowiedzieli się jakie witaminy i minerały niezbędne są dla naszego organizmu, a także poznali piramidę żywienia.

8 listopada wspólnie z wychowawczynią przygotowali śniadanie. Dzieci przygotowały smaczne i kolorowe kanapki. Nie zabrakło owoców i warzyw, a także zdrowych przekąsek w postaci orzechów i żurawiny. Dobry humor i zadowolenie z samodzielnie przygotowanych kanapek wzmógł apetyt niejednemu niejadkowi.