ŚNIADANIOWA KLASA

Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawcy, p. Marioli Gimzickiej, systematycznie poszerzają swoją wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. Drugoklasiści wiedzą, że konieczne dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest zarówno codzienne spożywanie I śniadania w domu,  jak  i II śniadania w szkole. Uczniowie sami przygotowali w szkole zdrowe i kolorowe kanapki, pamiętając przy tym o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Wcześniej na zajęciach dzieci poznały budowę „Piramidy zdrowego żywienia”. Wykonały też prace plastyczne nt. „Wzorcowe II śniadanie” oraz układały wiersze i rymowanki nt. zdrowego odżywiania.