Obchody Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia 2015r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. j. Korczaka w Sokołowsku apel poświęcony obchodom Światowego Dnia Ziemi. Na uroczystości gościliśmy sołtysa Sokołowska, panią Lidię Turkowicz. Apel uświetniły wiersze i piosenki w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klas I – VI. Uczennice z klasy IV i VI zagrały utwory na dzwonkach. Nauczyciel przyrody, pani Mariola Gimzicka, podała wyniki szkolnego konkursu fotograficznego „EKO – FOTO”, który tradycyjnie w naszej placówce organizowany jest od wielu lat.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Łucja Kosmalska

II miejsce Laura Skibska

III miejsce Mateusz Wtulich i Nikola Unieżyska

Następnie odbył się konkurs na modny strój wyczarowany z odpadów. Taki strój ekologiczno – wiosenny to potrawa magiczna, która wyczarowuje z niepozornych rzeczy niesamowite efekty. Uczniowie musieli połączyć razem wiedzę o recyklingu, ekologii,  rywalizację, dobrą zabawę i kreatywność. Zbierali gazety, foliowe reklamówki, kolczugi z opakowań do jajek, pudełka, plastikowe butelki… i inne odpady, które połączyli według uznania. Następnie odbył się pokaz mody na czerwonym dywanie i w blasku fleszy. Jury konkursowe ogłosiło decyzję o zwycięzcach, publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce  Nadia Polczyńska,

II miejsce Szymon Bińkowski

III miejsce Nikola Michułka i Jasmina Koziatek,

IV miejsce Dustin Kośmider

V miejsce Paweł Chojnacki i Joanna Oleszyk

Gratulujemy! Upominki w konkursach ufundował Bank Polski PKO BP i Samorząd Uczniowski.

Przedszkolaki, uczniowie klasy I i  II pod opieką swoich wychowawców p. Joanny Nowaczyk, p. Justyny Boczoń p. Wioletty Mielczarek i p. Marioli Gimzickiej – koordynatora konkursu, otrzymali dyplomy za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bajkowy las” oraz „Drzewa naszych lasów” pod honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zorganizowanym z okazji obchodów Dni Przyjaciół Lasu.

Uczeń klasy V, Mateusz Macuk zajął I miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym pt. „Uroki wiosny” organizowany przez  Szkołę Podstawową nr 17 w Wałbrzychu.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Po apelu przedszkolaki i uczniowie pod opieką wychowawców wyruszyli na sprzątanie Świata, Polski, Sokołowska.

 

***

 

***

***

***

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *