ORSZAK TRZECH KRÓLI

06 stycznia 2017r. w Sokołowsku odbył się po raz pierwszy ORSZAK TRZECH KRÓLI. Sokołowsko było jedyną miejscowością spośród 500 w Polsce, w której Orszak odbył się w terenie górskim. Pomysłodawcami zorganizowania Orszaku w naszej miejscowości byli Państwo Aleksandra i Marcin Fila, którzy zwrócili się z prośbą o pomoc w organizacji przemarszu do uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku.

Uroczystość Trzech Króli rozpoczęła Masza Święta, po której nastąpił wymarsz spod Kościoła wszystkich biorących udział w Orszaku.  W wyjątkowo, magicznej, ośnieżonej scenerii Gór Suchych, wyruszył korowód prowadzony przez Trzech Króli jadących na koniach. Za nimi podążały dzieci ustawione w trzech orszakach: europejskim, afrykańskim i azjatyckim. Stroje dla dzieci zostały przygotowane przez rodziców i organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali korony i śpiewniki.  Orszak zakończył się pokłonem złożonym Świętej Rodzinie przez Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz przez wszystkich uczestników uroczystego przemarszu.

Patronat honorowy nad uroczystością objął pan Marcin Raczyński Burmistrz Mieroszowa oraz Rada Miejska Mieroszowa.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację uroczystości w imieniu organizatorów Orszaku Trzech Króli, składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.

***

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *