Październik miesiącem oszczędności

Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Marioli Gimzickiej, opiekuna SKO, przygotowali apel: „Październik miesiącem oszczędności”. Wiersze, rymowanki i piosenki przypomniały o systematycznym oszczędzaniu oraz korzyściach płynących z tego oszczędzania.

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs SKO na „Pomysłową skarbonkę”. Konkurs przebiegał w sposób następujący. Nauczyciel sformułował ideę konkursu. Uczniowie przejęli formę, ugniatali, dopasowywali do swoich pomysłów, wałkowali, dolewali odrobinę własnej fantazji, mieszali i znów dolewali odrobinę fantazji. Stworzoną masę podgrzewali w pudełkach, kartonach, butelkach lub innych wybranych piecykach. Następnie za pomocą plasteliny, kolorowego kartonu, bibuły, skarpetek, talentu, zręczności i pomysłowości przyprawili masę i odstawili do ostygnięcia. W międzyczasie jury złożone z nauczycieli wspólnie kosztowało powstałe masy. Liczyła się oryginalność, łatwość w konsumowaniu, sposób przyozdobienia. W ten oto sposób jury wyłoniło 7 zwycięzców, których dzieła wywołały największa ślinkę.

I miejsce zajęła praca Joanny Oleszyk, II miejsce zajęły Aleksandra Łoboda i Nikola Aftyka, III miejsce Kamila Sobierajska, Dustin Kośmider, Krystian Macicki i Dominik Aftyka. Pozostali uczniowie, którzy zrobili „pomysłowe skarbonki”, zostali wyróżnieni. Wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Nasza szkoła jest laureatem ogólnopolskiego konkursu na etapie regionalnym „ Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO” i otrzymała nagrodę III stopnia. Opiekun SKO, pani Mariola Gimzicka, otrzymała „Brązową Odznakę”. Dziękujemy uczniom za udział w konkursach SKO, a rodzicom za pomoc. Zapraszamy do głosowania na Szkolnych Blogach.

Wystawka „Pomysłowych skarbonek”

Laureaci szkolnego konkursu SKO „Pomysłowa skarbonka” Gratulacje!

Apel o oszczędzaniu przygotowali uczniowie klasy IV