PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

Dnia 28 października 2016r. o 9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. Wśród zaproszonych gości byli: Marcin Raczyński – Burmistrz Gminy Mieroszów, Jadwiga Kobus – radna z Sokołowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców-Dominika Zimnowodzka. Świadkami pasowania byli rodzice, dziadkowie, nauczyciele, przedszkolaki i uczniowie naszej placówki.

Pierwszoklasiści wystąpili w bogatym repertuarze. Były wiersze o tym czego uczą się w szkole, jak się należy zachowywać, o Polsce i symbolach narodowych oraz o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci wykonały piosenki zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wszyscy byli oczarowani występem małych wykonawców.

Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani dyrektor- Grażyna Lektarska pasowała je na uczniów dużą, papierową kredką. Pierwszoklasiści wpisali się do kroniki szkoły i otrzymali dyplomy pasowania. Podpisy potwierdzające pasowanie złożyli również przybyli goście, rodzice i nauczyciele.

Potem były życzenia i gratulacje od pani Dyrektor i Burmistrza Mieroszowa. Podarunki wraz z życzeniami złożyły: Radna Gminy Mieroszów i przewodnicząca Rady Rodziców. Na koniec dzieci otrzymały upominki od swoich rodziców.

Po apelu goście i uczniowie kl. I zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Urodziny klasy I uświetnił tort. Były też wspólne zabawy ze śpiewem.

Wszyscy uczestnicy uroczystości bawili się wspaniale. Te wydarzenie na pewno głęboko utkwi pierwszakom w pamięci.

***

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *