PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 22 października 2013r. o 8.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. Wśród zaproszonych gości byli sołtysi Unisławia Śląskiego i Sokołowska, panie: Iwona Bandurska-Szewczyk i Bernadyna Grzeszuk oraz przewodnicząca Rady Rodziców-pani Karolina Czachor. Świadkami pasowania byli rodzice, dziadkowie, nauczyciele, przedszkolaki i uczniowie naszej placówki.

Pierwszoklasiści wystąpili w bogatym repertuarze. Były wiersze o nich samych, o tym czego uczą się w szkole, o Polsce i o ruchu drogowym. Piosenki dzieci wykonały w  języku polskim i angielskim. Wszyscy byli oczarowani występem małych wykonawców.

***

Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani dyrektor- Grażyna Lektarska  pasowała ich na ucznia dużą, papierową kredką. Pierwszoklasiści wpisali się do kroniki szkoły i otrzymali dyplomy pasowania. Podpisy potwierdzające pasowanie złożyli również przybyli goście, rodzice i nauczyciele.

***

Na koniec były życzenia i gratulacje od pani dyrektor, przewodniczącej Rady Rodziców i gości.

Uczniowie klasy I otrzymali słodkie upominki od sołtysów oraz pamiątkowe maskotki od najstarszych uczniów szkoły.

Po apelu goście i uczniowie kl. I udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Urodziny klasy I uświetnił tort z jedenastoma świeczkami. Były też rożki obfitości od rodziców i prezenty od wychowawczyni. Pierwszoklasiści na ręce wychowawczyni złożyli kosz pięknych kwiatów.

Wszyscy uczestnicy uroczystości bawili się wspaniale. Te wydarzenie na pewno głęboko utkwi im w pamięci.

Wychowawca klasy I

Wioletta Mielczarek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *