Pasowanie na ucznia

W dniu 23.10.2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. Uczniowie przedstawili  bardzo ciekawy program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Z ich ust padły obietnice dotyczące obowiązkowości, punktualności oraz zasad zgodnego współżycia w zespole. Zaprezentowały też wiedzę na temat swojej szkoły i ojczyzny.

Następnie odbyła się oficjalna część uroczystości. Dyrektor szkoły Pani Grażyna Lektarska dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sokołowsku.  Następnie uczniowie ślubowali przed szkolnym sztandarem. Towarzyszyła temu podniosła atmosfera, a na buziach pierwszaków rysowały się wielkie emocje.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Pan Marcin Raczyński Burmistrz Mieroszowa, Pan Radosław Zagrodnik Prezes Zarządu Spółki ,,Sanatoria Dolnośląskie”, Pani Katarzyna Malicka Dyrektor MCK, Pani Justyna Pichowicz Radna Rady Miejskiej, Pani Lidia Turkowicz Sołtys Sokołowska wraz z Radą Sołecką i Pani Anna Wtulich Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice i dziadkowie uczniów. Przybyli goście obdarowali uczniów drobnymi podarunkami.

Na zakończenie rodzice wraz ze swoimi dziećmi zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek.