Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia

Dnia 25.10.2007r. odbyła się w naszej szkole uroczystość „Pasowania pierwszoklasistów”.
Uczestnikami uroczystości byli zaproszeni goście( m.in. sołtys Sokołowska – pani Bernardyna Grzeszuk) , rodzice, dziadkowie, grono pedagogiczne , uczniowie wszystkich klas i przedszkolaki.
Honorowe miejsce zajęli uczniowie kl. I ,w galowych strojach. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego głos zabrała przewodnicząca szkoły – Edyta Nowak, która powitała przybyłych gości i oddała głos pani dyrektor – Teresie Leszko.
Pani dyrektor przeprowadziła z pierwszoklasistami rozmowę i zadała im kilka pytań na które musieli udzielić poprawnych odpowiedzi. Był to egzamin ustny , który pierwszaki zdały bardzo dobrze.
Następnie dzieci złożyły ślubowanie .
Obiecały , że będą dobrymi Polakami, uczniami i kolegami. Po ślubowaniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.
Pani dyrektor ogromnym papierowym  piórem dotknęła ramienia każdego dziecka, tym samym przyjmując je do grona uczniów naszej szkoły.
Po ceremonii pasowania uczniowie klasy I , goście, rodzice i nauczyciele złożyli swoje podpisy w kronice szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy pasowania oraz pamiątki i życzenia od kolegów z klasy VI. Pani Bernadyna Grzeszuk w imieniu Rady Sołeckiej złożyła nowym uczniom serdeczne życzenia i wręczyła słodkie podarunki.
Na koniec uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny , przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy – p. Wioletty Mielczarek. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej, szkolnej i o ruchu drogowym. Zaśpiewali też piosenki w języku angielskim i niemieckim. Występ był udany,        wszystkim  się  bardzo  podobał.
Po uroczystym apelu dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspólnie z nimi brali udział w zabawach integracyjnych, ruchowych i ze śpiewem oraz rysowali i bawili się przy muzyce balonami .
Uroczystość „ Pasowania na ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami. Pierwszoklasiści  pięknie zaprezentowali się na forum szkoły. Udowodnili wszystkim, że są godni miana „ucznia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *