PKP Polskie Linie Kolejowe i Straż Ochrony Kolei przypominają o bezpieczeństwie

KP Polskie Linie Kolejowe i Straż Ochrony Kolei, w dniu 22.10.2013r. przybyli na spotkanie do naszej szkoły.

Tematem spotkania był bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”.

Kolejarze zaznajomili dzieci z zasadami bezpieczeństwa, bezpieczną drogę do szkoły obok terenów kolejowych, przez wyznaczone przejścia i przejazdy kolejowo drogowe. Przedstawiono dzieciom możliwe skutki niewłaściwego poruszania się po terenach kolejowych oraz nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Przypominają zasady właściwego zachowania.

Wykorzystano i omówiono m.in. plansze dotyczące bezpiecznego zachowania się na: peronach, obszarach kolejowych; filmy edukacyjne i inne ciekawe materiały dydaktyczne. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanek, w których aktywnie uczestniczyły, zadawały dużo pytań.

Za zaangażowanie, aktywność oraz znajomość wiedzy na temat kolei dzieci otrzymały drobne upominki m.in. książkę z płytą, ufundowane przez przybyłych gości.