Po lekcjach sztuka

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 
Szkoła nie musi być przykrym obowiązkiem dla dzieci. Nauczyciele i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku robią wszystko, żeby spotkania w szkole były dla dzieci radosnym wyzwaniem. Dzieci z Sokołowska, Rybnicy Leśnej, Kowalowej i Unisławia Śląskiego obok zajęć pozalekcyjnych z matematyki, języka angielskiego, mają też do wyboru zajęcia w ramach unijnego projektu: „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów”.
 
Po lekcjach – sztuka
 
 
Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych to efekt przyznania szkole dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich. Na dwa projekty związane z zajęciami pozalekcyjnymi, które będą trwały przez cały rok szkolny 2008/2009, Szkoła otrzymała 100 tys. zł dofinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – po 50 tys. na każdy projekt.

Zajęcia w ramach pierwszego projektu rozpoczną się w październiku – dwie 10-osobowe grupy będą spotykać się po lekcjach dwa razy w tygodniu.

 

Nauczyciele stworzyli autorski program zajęć teatralnych i plastycznych urozmaiconych wyjazdami do teatru i galerii sztuki. Rezultatem zajęć będzie stworzenie w grudniu i styczniu przedstawienia jasełkowego i wystawy prac uczestników zajęć. Przez zabawę, dzieci z terenów wiejskich będą miały szansę na podniesienie poziomu wykształcenia i zapoznania się z prawdziwą Sztuką. Twórcy projektu liczą też, że dzięki niemu podniesie się świadomość rodziców w zakresie zagospodarowania czasu wolnego dzieci w sposób pożyteczny.
 
 
 
 
Projekt: „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów” realizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, Priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *